PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW U OSÓB W PODESZŁYM WIEKU

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW U OSÓB W PODESZŁYM WIEKU
Wypadanie włosów niektórym ludziom uprzykrza życie już we wczesnym wieku, ale w większości przypadków utrata włosów zaczyna się wraz z upływem czasu, po 40 i 50 roku życia. Taka sytuacja nasila się wówczas, gdy człowiek zaczyna dostrzegać u siebie upływ czasu. Widok w lustrze, przerzedzających się z dnia na dzień włosów, może napawać smutkiem.

Wiele osób uważa ten proces za nieuniknioną i nieodwracalną, naturalną część życia. Jednak znajomość podstawowych przyczyn i sposobów ich eliminacji może zapobiec, a nawet spowodować zatrzymanie tego problemu, z którym tak wiele ludzi się boryka. Dołącz do nas, aby je poznać. Ty też, będąc w podeszłym wieku, możesz skutecznie przeciwdziałać wypadaniu włosów.

PIERWOTNA PRZYCZYNA WYPADANIA WŁOSÓW U OSÓB W WIEKU PODESZŁYM
Z biegiem lat w organizmie człowieka zachodzi wiele zmian, które prowadzą pośrednio do utraty włosów. Wymienione poniżej przyczyny powodują dyfuzyjne wypadanie włosów, czyli równomierną i stopniową ich utratę na całej głowie. Jeśli zauważysz postępującą utratę całych kosmyków natychmiast skonsultuj się z lekarzem, ponieważ może to być objaw poważnej choroby podstawowej.

Ale skąd bierze się dyfuzyjne wypadanie włosów?

ZMIANY HORMONALNE
Procesowi starzenia towarzyszą zaburzenia równowagi hormonalnej w organizmie. Spada poziom hormonów płciowych, u kobiet estrogenu, u mężczyzn testosteronu, czego jednym z objawów jest wypadanie włosów.

Ponadto wiele osób w podeszłym wieku dotyka niedoczynność tarczycy, która jest jednym z najważniejszych organów utrzymujących homeostazę hormonalną. Problem ten może mieć poważny wpływ na przerzedzanie włosów.

ZABURZENIA PRACY UKŁADU TRAWIENNEGO
Możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twój układ trawienny ma wpływ na wytrzymałość włosów. Zaburzenia układu trawiennego oraz spowolnienie metabolizmu to również czynniki, które przyczyniają się do wypadania włosów. Jaki związek ma jedno z drugim?

Przy zaburzeniach układu trawiennego spada efektywność wchłaniania witamin. Do zachowania zdrowych włosów niezbędne są niektóre witaminy (A, B, E) oraz minerały (żelazo), których możesz mieć niedobór.

ZABURZENIA UKŁADU KRĄŻENIA
Z upływem czasu u wielu osób pojawiają się zaburzenia krążenia. Wynika to z tego, że naczynia krwionośne oplatające organy tracą elastyczność i przepuszczalność. Te naczynia obecne są również w skórze głowy i transportują składniki odżywcze do mieszków włosowych.

Gdy spada wydajność układu krążenia, wrażliwe mieszki włosowe szybko ulegają uszkodzeniu, co w efekcie prowadzi do wypadania włosów.

CO ZROBIĆ, ABY POWSTRZYMAĆ WYPADANIE WŁOSÓW W TYM WIEKU?
Istnieje wiele sposobów spowolnienia procesu wypadania włosów, nawet bez większego wysiłku. Przyjrzyjmy się kolejno takim sposobom.

PRAWIDŁOWE ODŻYWIANE ZAPOBIEGAJĄCE NIEDOBOROM WITAMIN
Jeśli skierujesz swoją uwagę na zdrową, bogatą w witaminy i zbilansowaną dietę, to tak jakbyś poczynił już pierwszy krok w kierunku rozwiązania problemu. Wprowadź do swojej diety np. szpinak i spożywaj go regularnie. To warzywo obfituje w witaminę A oraz żelazo, które są niezbędne dla zdrowych włosów, jak to już wcześniej wspomniano.

REGULARNE ĆWICZENIA POPRAWIAJĄCE KRĄŻENIE
Bycie aktywnym fizycznie jest niezwykle ważne pod wieloma względami. Śmiało możesz połączyć to z zapobieganiem wypadaniu włosów. Już nawet regularny spacer może pomóc w utrzymaniu elastyczności układu krążenia, gwarantując tym samym właściwe ukrwienie.

BEZPOŚREDNIE LECZENIE ZABURZENIA ABSORPCJI
Spożywanie posiłków jest bardzo pomocne, ale faktem jest, że wchłanianie substancji odżywczych ulega pogorszeniu, wykluczając rzeczywistą skuteczność witamin wpływających na ochronę włosów. Dużo lepszym sposobem jest zastosowanie regenerującego i odżywczego szamponu lub kropli do włosów, które wchłaniając się bezpośrednio przez skórę głowy, mają korzystny wpływ na włosy.

Jeśli chcesz wypróbować naprawdę skuteczny produkt regenerujący włosy, zawierający ekstrakty z 25 rodzajów ziół, sprawdź nasze produkty Dr Hair.

Czy ten artykuł był pomocny? Udostępnij go znajomym lub wyślij do przyjaciół, którzy zmagają się z wypadaniem włosów.

  • Promocja!
  • Promocja!
  • Promocja!